Index

Lajme

Lufta në Ukrainë/ Rusia shkatërron 38 dronë ukrainas mbi...

Sistemet ruse të mbrojtjes ajrore shkatërruan 38 mjete ajrore pa pilot me telekomandë të lëshuara nga Ukraina në hapësirën ajrore...

Lajme

Sulmi rus në një ndërtesë apartamentesh në Odessa, 11 të...

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky përsëriti të shtunën thirrjen e tij drejtuar aleatëve perëndimorë të vendit të tij për të...

Lajme

Studimi i ri: Këto ushqime lidhen me shkaktimin e 32 sëmundjeve...

Një hulumtim që përfshin 10 milionë njerëz dhe shënon analizat më të gjera deri më tani, ka zbuluar një lidhje alarmante midis dietave...

Lajme

Si u bë Oscar akademi globale filmi duke rigjetur rrënjët...

Prej disa vitesh, çmimet Oscar dukej se vareshin në fije të perit. Shikueshmëria ishte në rënie. Pandemia nuk ndihmoi. Dhe Akademia...

Lajme

Horoskopi për ditën e sotme, 3 mars 2024

Dashi Jini të kujdesshëm ndaj dikujt që mund të përpiqet të manipulojë zgjedhjet tuaja. Ju keni fuqinë ta ktheni situatën dhe ta përdorni...

Lajme

Fati i biletës së kthimit i buzëqesh Erjolës, pas eliminimit...

Erjola është banorja e dytë, e cila është rikthyer në shtëpinë e Big Brother pas një bilete kthimi. Pas një nominimi të vështirë,...